Об авторе
Павло Розенко

Провідний експерт Центру Разумкова, у 2005-2010 р. Перший заступник Міністра праці та соціальної політики.

Влада проти народу

9 ноября 2011 17:40 1
Версия для печати

Влада відмежовується від народу, який вимагає від неї належні собі пільги, парканами та кордонами спецназу.
© AFP

Провівши через підконтрольний парламент в режимі «бліцкригу» пенсійну реформу, уряд несподівано вимушений був зупинитися у своєму реформаторському поступі. Причиною гальмування подальших реформ у соціальній сфері стали стихійні виступи громадських організацій «афганців» та «чорнобильців», які так і не дали паркану біля Верховної Ради зустріти свій перший Новий рік.

У засобах масової інформації домінує думка, що ці виступи спровокувало ухвалення у першому читанні урядового законопроекту № 9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», за яким уряд у «ручному режимі» отримує право регулювати кількість пільговиків та розміри самих пільг, встановлених чинним законодавством.

Але ж наче влада погодилась із протестувальниками вилучити ці норми із «Перехідних положень» законопроекту? І може зрозумілий подив одного із лідера парламентської більшості Олександра Єфремова, який досить емоційно звинувачував протестувальників у провокаціях проти влади. Мовляв, ми ж про все домовились, якого ви тут знов виступаєте?

Зобов’язання Європейського суду було видозмінено урядом на свою користь і виконано із «точністю до навпаки».

А відповідь проста: диявол знов заховався в деталях, а точніше - у надрах основного тіла законопроекту. Урядова пояснювальна записка стверджує, що зазначений законопроект був розроблений, бо: «Європейський суд зобов’язав державу, зокрема, невідкладно — не пізніше ніж упродовж одного року від дати, на яку це рішення набуває статусу остаточного (тобто до 15 січня 2011 року), — запровадити ефективний засіб юридичного захисту (або комплекс таких засобів), який би забезпечив адекватний та достатній захист від невиконання або затримки у виконанні рішення національного суду».

Мета зрозуміла і наче благородна. Проте, якщо читати уважно сам текст закону, то він виписаний таким чином, щоби звичайний український громадянин, маючи на руках рішення суду по виплаті державою належних розмірів соціальних пільг, компенсацій, виплат, жодним чином не зміг його реалізувати. Тобто, зобов’язання Європейського суду було видозмінено урядом на свою користь і виконано із «точністю до навпаки».

Саме тому, основна кількість протестувальників біля стін владних інституцій це просто «пільговики», а люди, які вже мають відповідні рішення українських судів, що вступили в законну силу, і до цього часу не можуть їх реалізувати. Отже, єдиним справедливим «компромісом» між владою і суспільством може стати лише відхилення законопроекту № 9127 «у цілому»

Сьогодні платники податків платять чиновникам солідні заробітні плати, і використання ними ще й пільг в цей непростий період для нашої держави виглядає елементарним мародерством.

На «розігріві» акції біля парламенту був як завжди віце-прем'єр Сергій Тігіпко, заявивши, що влада не має можливостей для виконання рішень судів із соціальних питань, бо «грошей нема і не буде». Взагалі досить дивна репліка політика, який всюди проявляє свою «проєвропейськість». Адже в самій Європі будь-який натяк чиновника на невиконання рішень суду є підставою для його негайної відставки.

І зовсім смішними виглядають емоції того ж Тігіпка щодо суцільної «корумпованості» українських судів. Так ви ж визначиться, панове! Коли мова йде про справи проти опозиційних політиків, то український суд «самый справедливый суд в мире», а коли суди приймають законні рішення не на користь нинішньої влади - вони моментально перетворюються у головний осередок корупції в державі.

Безумовно, реформи в соціальній сфері необхідні й неминучі. Проте розпочати їх має влада з себе, позбавивши в першу чергу пільг найвищих посадових осіб, членів уряду, народних депутатів України. Сьогодні платники податків платять чиновникам солідні заробітні плати, і використання ними ще й пільг в цей непростий період для нашої держави виглядає елементарним мародерством.

Читайте нас в или в
Последние комментарии
Kyiv Post приветствует комментарии и оживленные дискуссии. Разрешается конструктивная критика по теме. Комментарии, содержащие нецензурную лексику или личные оскорбления, будут удалены с сайта.
Если вы заметили комментарий, который не соответствует этим стандартам, пожалуйста, сообщите в редакцию. Мы примем меры, чтобы заблокировать нарушителя.
  • а цікаво японці теж будуть вимагати пільги за ліквідацію на фукусіма чи будуть вважати за честь померти рятуючи свою країну?

    Анонимно 10 ноября 2011 11:20 0

резюме
автопродажа
фильмы
телепрограмма